Datum: 18 Maj 2022
Thermo-Logics Cool Roofing System skapar ett hermetiskt, flexibelt och hållbart membran på hela taket. Beläggningen är slitstark och tål alla väder samtidigt som det klarar temperaturer ifrån -40 grader upp till 60 grader celsius utan att förlora dess egenskaper. Taket blir tätt, enkelt att rengöra samtidigt som man förnyar och konserverar det.
BASLAGER
Som första applicering (efter primer) läggs ett lager med Topps Seal® Base Coat bestående av en elastomeriskt flytande gummibaserad coating. Detta lager har liknande egenskaper som Topp-lagret i flexibilitet och ger extra vidhäftning mot både underlag och nästkommande lager.
TOPPLAGER
Som andra applicering läggs ett lager av vårt flaggskepp Topps Seal® som är ett högpresterande, högreflekterande och extremt tåligt coating med överlägsen prestanda när det kommer till bland annat:
• Flexibilitet, styrka, vidhäftning och fuktskydd
• SRI (Solar Reflectance Index)
• Energibesparin
Genom att surfa vidare på vår hemsida och använda våra tjänster så godkänner du till att vi samlar in data om dina besök.
Läs mer...